Informacja dot. Programu Tarcza Finansowa PFR 2.0- zastopowane decyzje

włącz .

Uprzejmie informuje, że Polski Fundusz Rozwoju wystosował komunikat dla podmiotów, którzy otrzymali informację o wstrzymaniu decyzji o rozliczeniu subwencji z Tarczy Finansowej PFR 2.0. W treści komunikatu PFR informuje Beneficjentów, aby inicjowali postępowania wyjaśniające tylko w określonych przypadkach, a wszystkie pozostałe w razie potrzeby zostaną zainicjowane przez PFR. Komunikat jest zamieszczony na stronie internetowej PFR, pod adresem:

https://pfrsa.pl/aktualnosci/tarcza-finansowa-pfr-2.0/komunikat-dla-beneficjentow-ktorych-decyzja-o-rozliczeniu-subwencji-zostala-wstrzymana.html

Dodatkowo jego treść przekazuję poniżej:

Szanowni Państwo,
Jeśli otrzymali Państwo w bankowości elektronicznej komunikat o wstrzymaniu decyzji o rozliczeniu subwencji z Tarczy Finansowej PFR 2.0, prosimy o oczekiwanie na wydanie decyzji przez PFR lub na wiadomość ze strony banku. Do czasu otrzymania decyzji nie powinni Państwo inicjować postępowania wyjaśniającego oraz podejmować jakichkolwiek innych działań. Weryfikacja wstrzymanych decyzji jest realizowana przez PFR niezależnie od postępowań wyjaśniających. Jego zainicjowanie nie przyśpieszy wydania decyzji ani nie wpłynie na jej treść.

Wszczęcie postępowania wyjaśniającego przez Beneficjenta powinno nastąpić w przypadkach, gdy:

1. wraz z informacją o wstrzymaniu decyzji otrzymali Państwo komunikat o konieczności dostarczenia w ciągu 14 dni dokumentów potwierdzających umocowanie, lub

2. w złożonym oświadczeniu o rozliczeniu wystąpił błąd, którego następstwem może być wstrzymanie wydania decyzji przez PFR. Informujemy, że możliwość rejestracji postępowania wyjaśniającego w przeciągu 10 dni wynikająca z § 17 ust. 3 Regulaminu nie dotyczy wstrzymanych decyzji przez PFR. Termin ten jest liczony dopiero od wystawienia decyzji ostatecznej, określającej wysokość umorzenia. Komunikat o wstrzymaniu decyzji o rozliczeniu jest standardową procedurą, która służy co do zasady ochronie interesów Beneficjenta. Oznacza najczęściej, że PFR do wydania prawidłowej decyzji potrzebuje zweryfikować dane lub uzyskać dodatkowe wyjaśnienia.

Czas potrzebny PFR na wyjaśnienie powyższej sytuacji uzależniony jest od wielu czynników i wynosi zwykle do kilku tygodni, natomiast na podstawie § 61 ust. 11 Regulaminu okres ten może zostać wydłużony. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu: +48 22 703 43 00.

Z wyrazami szacunku,
Polski Fundusz Rozwoju
Osoba do kontaktu ze strony Banku BPS:

• Beata Andrzejewska – tel. (22) 57 81 399; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem
Krzysztof Rogowski
Dyrektor Departamentu
Klienta Korporacyjnego