Ważne tylko dla Klientów posiadających karty mikroprocesorowe do podpisu przelewów.

1)  Najpierw należy zainstalować środowisko Java.

Dla poprawnego działania apletu Sun Java Plug-in należy upewnić się, że przeglądarka ma zainstalowany komponent maszyny Javy JDK/JRE (Java Development Kit/Java Runtime Enviroment) należy:

  • ewentualnie pobrać najnowszą zalecaną wersję, jaka dostępna jest na stronie producenta http://www.java.com/pl/ i zainstalować zgodnie z wskazówkami producenta.

Należy zweryfikować i ew. włączyć obsługę technologii Java w przeglądarce zgodnie z informacjami na stronie producenta: https://java.com/pl/download/help/enable_browser.xml

Zalecane jest, aby na komputerze zainstalowana była jedna wersja oprogramowania JAVA. W celu weryfikacji obecności starszych wersji Java, można skorzystać z narzędzia: https://java.com/en/download/uninstallapplet.jsp

2)  Instalujemy sterowniki czytnika kart Gemalto, pobierz...

Wybór 32 czy 64 bit?,   wybieramy zawsze zgodne z systemem operacyjnym.

3)  Instalator komponentu Sun Java Plug-in.

Odpowiedni plik należy zapisać na dysku swojego komputera, następnie rozpakować go do dowolnego katalogu. Przed uruchomieniem instalacji setup.exe, należy upewnić się czy w systemie jest zainstalowane niezbędne oprogramowanie Java. W tym celu sprawdzamy w panelu sterownia czy znajduje się komponent Java.

 

Jeśli Java jest 32 bit, to pobieramy v1.6

Instalator Sun Java Plug-in czytnika kart v1.6 dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 - 32 bit

Jeśli Java 64 bit to pobieramy v2.8

Instalator Sun Java Plug-in czytnika kart v2.8 dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 - 64 bit 


UWAGA !

Jeśli na komputerze oprogramowanie Java zostało zaktualizowane, należy ponownie zainstalować same Komponenty dla Sun Java Plug-in (instalator Sun Java Plug-in).

>>> --------

Instrukcje instalacji:
Czytnika Kart 1.6 dla przeglądarek 32 bitowych dla systemów Windows XP/Vista/2000/7/8 64 bit i 32 bit